II Amatorski Turniej Paintballowy oraz II Turniej Paintballowy Osób Niepełnosprawnych – podsumowanie

II Amatorski Turniej Paintballowy
Oraz
II Turniej Paintballowy Osób Niepełnosprawnych

plakat_CMYK5_resize

W niedzielę7 czerwca 2015 r. na naszym polu speedballowym w Osmoli odbył się II Amatorski Turniej Paintballowy oraz II Turniej Paintballowy Osób Niepełnosprawnych. Rozgrywki prowadzone były  w trzech kategoriach i po zaciętej walce w każdej z nich wyłoniliśmy zasłużonych zwycięzców.

Pomimo upału, gracze dali z siebie wszystko, a kibice dodatkowo zagrzewali do walki. Przy tym wszyscy bawili się doskonale! Taki zresztą był nasz cel. Nikt także nie chodził głodny, gdyż w przerwach rozgrywek można było posilić się pyszną grochówką z prawdziwej kuchni polowej.

Nie ukrywamy osobistej satysfakcji, gdyż w II edycji Turnieju wzięło udział więcej drużyn niż w roku poprzednim oraz zdecydowanie więcej kibiców. Oznacza to, że sport paintballowy staje się coraz bardziej popularny w naszym regionie.

Jednakże głównym celem Turnieju jest, i będzie, aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez sport, w naszym przypadku – bardzo nam bliski sport paintballowy. Ponadto zależy nam na integracji środowiska paintballowego – zarówno sprawnych, jak i niepełnosprawnych graczy. Bo w paintballu nie ma ograniczeń i liczy się przede wszystkim współpraca! Uczestnicy Turnieju kolejny raz nam to potwierdzili – zarówno na polu, jak i poza polem.

Najlepsi w każdej kategorii otrzymali puchary i medale ufundowane przez Starostę Powiatu Siemiatyckiego oraz Wójta Gminy Dziadkowice. Były też nagrody rzeczowe: w kategorii osób niepełnosprawnych drużyna zwycięska otrzymała kalendarze ufundowane przez drużynę paintballową z Białegostoku EastSide Warriors oraz upominki HK Army. W pozostałych kategoriach zwycięzcy otrzymali  praktyczny Pod Filler marki Valken oraz karton najlepszych turniejowych kul – RPS Empire Evil.

Ponadto najlepsi gracze turnieju (MVP) otrzymali kalendarze Paintballowej Reprezentacji Polski Kobiet, przekazane nam przez nasze piękne kadrowiczki. Dyplomy oraz drobne upominki otrzymali wszyscy turniejowi gracze.

Oto klasyfikacja końcowa:

Klasa osób niepełnosprawnych:

I miejsce – Easy Riders
II miejsce – Najbetońsi
III miejsce – Trzy Kreski
IV miejsce – Stado pędzących imadeł

Klasa elektryczna:

I miejsce – BulletProof
II miejsce – Zomo Team
III miejsce – El Coyotes I
IV miejsce – El Coyotes II
MVP – Piotr „Rogal” Rogalewski

Klasa mechaniczna:

I miejsce – Zomo Team
II miejsce – El Coyotes I
III miejsce -El Coyotes II
MVP – Rafał Wasilewski

Turnieju nie udałoby się zorganizować bez grona życzliwych osób, instytucji, firm, którzy w taki lub inny sposób pomogli nam. Składamy przede wszystkim ogromne podziękowania dla:

 Assassins-Arms Sklep Paintballowy

Sklep i Serwis Rowerowy Tur Bike w Bielsku Podlaskim

EastSide Warriors Drużyna Paintballowa

Wójt Gminy Dziadkowice

Powiat Siemiatycki

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Szansa” w Bielsku Podlaskim

Stowarzyszenie Pomocy Szansa – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dołubowie

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji – Oddział w Białymstoku

Paintball.info.pl serwis internetowy

Master-Shot Fotografia i Wideofilmowanie

Paintball w Polsce – serwis internetowy

Paintballowa Reprezentacja Polski Kobiet

Chestnut – Krzysztof Piotrowski

Jadłodajnia usługi gastronomiczne w Siemiatyczach

MR Sport Sklep Paintballowy

 

Największe podziękowania należą się oczywiście wszystkim graczom, sędziom i kibicom!

Dziękujemy, że jak zwykle nas nie zawiedliście! A my powoli rozpoczynamy przygotowania do przyszłorocznej, III już edycji Turnieju.

Dodaj komentarz