IV Amatorski Turniej Paintballowy – podsumowanie

DSC_0412_resize

I znowu nieźle pomalowaliśmy Podlasie. IV Amatorski Turniej Paintballowy za nami. Czas na podsumowania.

 Najpierw TABELA WYNIKÓW:

 TURNIEJ NA WÓZKACH:

I miejsce (ZŁOTO) – Easy Riders

II miejsce (SREBRO) – Pół Litra Na Głowę

III miejsce (BRĄZ) – Trzy Kreski

IV miejsce – Grajki

V miejsce – Avalon Extreme

 

TURNIEJ POMPKOWY:

I miejsce (ZŁOTO) – ZOMO Team Jaworzno

II miejsce (SREBRO) – Pumpernickiel

III miejsce (BRĄZ) – El Coyotes

IV miejsce – Prawie Pół Tony Jaworzno

 

TURNIEJ ELEKTRYCZNY:

I miejsce (ZŁOTO) – Bulletproof

II miejsce (SREBRO) – ZOMO Team Jaworzno

III miejsce (BRĄZ) – Ekipa

IV miejsce – LastMinute Team

V miejsce – Active Team

VI miejsce – El Coyotes

VII miejsce – Prawie Pół Tony Jaworzno

 

TURNIEJ MECHANICZNY:

I miejsce (ZŁOTO) – ZOMO Team Jaworzno

II miejsce (SREBRO) – Prawie Pół Tony Jaworzno

III miejsce (BRĄZ) – El Coyotes

IV miejsce – Active Team

 

JAK BYŁO?

Organizatorom nie wypada chwalić swojej własnej imprezy, zatem ocenę zostawiamy graczom, kibicom, i wszystkim którzy w dniach 10-11 czerwca 2017 nawiedzili Osmolę. Jednocześnie zachęcamy, aby pochwały wygłaszać wszem i wobec 😉 a ewentualne krytyczne uwagi kierować wprost do nas, abyśmy mogli ulepszyć coś w przyszłości.

 

…W SKRÓCIE:

Dla tych, którzy preferują zwięzłe podsumowania, oto co z naszej perspektywy, wydaje się najważniejsze:

  • Ludzie, którzy zapowiedzieli obecność, w zdecydowanej większości przybyli, trafili, a nawet jak złapali po drodze gumę, to nie odpuścili i gotowi byli dotrzeć choćby „na flaku” (szczególne ukłony dla Madzi z drużyny „Pół Litra na Głowę”!).
  • Pomocnych dłoni było mnóstwo – na paintballową brać i siostrać jak zwykle mogliśmy liczyć w każdej sprawie i sytuacji.
  • Słońca i stopni Celsjusza nie zabrakło, a nawet rzucili nam z góry sporo gorących gratisów, zwłaszcza w sobotę. Przy tym nie dmuchało, więc dodatkowa dyscyplina „pogoń za balonami” tym razem nie weszła do programu turnieju.
  • Kulki dobrze latały, a splaty elegancko się malowały.
  • Sportową walkę o medale uzupełniała doskonała zabawa i luźna, piknikowa atmosfera.
  • Jak zwykle nie tylko graliśmy, ale także pomagaliśmy – tym razem trzyletniej Liliance chorującej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Zebrana spora sumka wesprze leczenie i rehabilitację dziewczynki.

 

… I BARDZEJ SZCZEGÓŁOWO, DLA LUBIĄCYCH CZYTAĆ:

W sobotę od godz. 11.00 do późnego popołudnia pole speedballowe należało do graczy na wózkach. W tym roku do rozgrywek przystąpiło aż 5 drużyn. Gracze mieli sprzęt od Paintball Podlasie, a kule, jak co roku, zapewnił niezawodny turniejowy sponsor –  firma Assassins Arms Shop.

Szczególne podziękowania należą się dla asystentów graczy, czyli tzw. pchaczy. Nie wszyscy gracze przywieźli swoich własnych asystentów, ale na szczęście mogliśmy liczyć na osobowe wsparcie członków drużyn: ZOMO Team, Prawie Pół Tony oraz Pumpernikiel.

Niepełnosprawni paintballiści  przyjechali z różnych części Podlasia, a także z całkiem daleka, np. Elbląga, Ełku, Warszawy. Co cieszy, z roku na rok coraz więcej dziewczyn gra w paintball! W tym roku panie stanowiły 1/3 graczy w turnieju na wózkach. Po raz pierwszy wystartowała także w pełni żeńska drużyna, która przy tym od razu wywalczyła brązowy medal. Z kolei srebro zdobyła drużyna, w której także liczebnie przeważają panie. Niezmiennie, od pierwszego turnieju, puchar i złoto zdobywa ta sama mistrzowska drużyna– „Easy Riders” (Jarek, Gienek i Janek – chłopaki mieszkający w powiecie bielskim). Patrząc na waleczność paintballistek, dotychczasowym mistrzom rośnie spora konkurencja, i kto wie jak za rok będzie wyglądać podium? Czyżby przyszłość paintballa na wózkach miała należeć do kobiet?IV Amatorski Turniej Paintballowy

Turniej na wózkach odbywał się pod okiem kamery TVP. Gościliśmy ekipę telewizyjną, która przygotowywała specjalny materiał dotyczący naszego turnieju. Będzie wyemitowany w lipcu br. w TVP Sport oraz TVP1 w programie „Pełnosprawni”. Obecne były także lokalne media „Kurier Podlaski-Głos Siemiatycz”. Były ponadto prowadzone transmisje na żywo z kluczowych turniejowych momentów – o co zadbał  Piotrek Ciołczyk (vel Dziki) z Paintball w Polsce. Profesjonalnie obfotografowała turniej Elevina z ZOMO Paintball Team, Kasia z Paintball Podlasie oraz Trzecie Oko, świetny film nakręcił Mateusz „Kosi” Kontowicz.


IV Amatorski Turniej Paintballowy

Po zakończeniu rozgrywek na wózkach, w oczekiwaniu na turniej pompkowy, można było posilić się w kąciku gastronomicznym kiełbaskami z grilla (kiełbaski z lokalnej masarni Marcina Pietraszuka z Bociek). Uczestnicy turnieju mieli także stały dostęp do gorących napojów oraz soków od rodzinnej firmy z Klimczyc – Samo Jabłko. Obsługą gastronomiczną zajmowali się wolontariusze  z PełnoAktywnego Centrum Wolontariatu działającego przy Stowarzyszeniu „Centrum na Wschodzie”. Trzeba podkreślić, że wśród PełnoAktywnych są zarówno osoby sprawne, jak i z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Ideą tego centrum wolontariatu jest bowiem promowanie wolontariatu integracyjnego – czyli angażowanie osób z niepełnosprawnościami w działania społeczne na rzecz innych.

Sobotnie popołudnie i wieczór należały do pompkarzy. Gra nie pozbawiona była sportowych emocji, choć odbywała się w nieco karnawałowej atmosferze. Na polu pojawili się bowiem zawodnicy w przebraniach nawiązujących trochę do „Epoki Lodowcowej”, a odrobinę do „Ulicy Sezamkowej”.IV Amatorski Turniej Paintballowy

Drugi turniejowy dzień przyszedł jak zwykle za szybko i niespodziewanie, zanim jeszcze udało się porządnie odpocząć po wysiłku dnia pierwszego, a zwłaszcza wieczornej integracji przy ognisku. Z ogniskowych ciekawostek – czy jedliście kiedyś jajecznicę smażoną w kociołku nad ogniskiem, z ponad 50 jaj od szczęśliwych kur? Bo my już tak! Piotrek i Jurek (Pełnoaktywni) – dziękujemy Wam i Waszym kurom za tę kulinarną rozkosz!

Tymczasem w niedzielę od rana rozgrywki na elektrykach. Siedem drużyn, niezły maraton. Było głośno, było szybko, kul posypało się bez liku! Porządek na polu pomógł nam utrzymać profesjonalny zespół sędziowski – ligowi zawodnicy białostockiej drużyny EastSide Warriors. Jak co roku, mogliśmy liczyć na niezawodnych chłopaków z ESW! Główna trąbka  sędziowska należała zaś do dziewczyn. Pierwszego dnia dzierżyła ją Ania Sekielska, a drugiego Magda Niedźwiecka – obie panie sędzie z ogromnym zaangażowaniem dbały o dyscyplinę wśród graczy i pilnowały wyników.

Na koniec rozegrano turniej na mechanikach. Drużyn w tej kategorii było niewiele, więc rozgrywki odbyły się sprawnie, a na medale zasłużyli wszyscy gracze. Słusznie zasłużyli, gdyż w większości byli to zawodnicy biorący  udział już w trzeciej turniejowej kategorii. Brawa dla nich, że wykrzesali z siebie jeszcze siłę, aby ponownie wejść na pole. Pasja znów zwyciężyła nad zmęczeniem.IV Amatorski Turniej Paintballowy

Podczas turnieju świetnie bawiliśmy się, a niektórzy nawet tańczyli na polu w rytmach, których  dostarczał nam DJ Artur Gnatowski. Bawiliśmy się, a jednocześnie pomagaliśmy. Pod hasłem „Pomagamy Liliance”, zbieraliśmy bowiem pieniądze na leczenie i rehabilitację 3-letniej Lilianki Możdżeń chorującej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Udało się uzbierać kwotę 660 zł! Dziękujemy wszystkim, którzy dorzucili choćby złotówkę! Jeśli ktoś się zgapił, albo na turniej przybył bez portfela, może nadal pomóc Liliance, wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
nr konta:  15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem: 30826 Możdżeń Liliana – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
DZIĘKUJEMY!

IV Amatorski Turniej Paintballowy

PATRONATY, NAGRODY, PODZIĘKOWANIA

Honorowym Patronatem Turniej objął Marszałek Województwa Podlaskiego, a także Wójt Gminy Dziadkowice. Patronat medialny sprawował Paintball w Polsce oraz Kurier Podlaski-Głos Siemiatycz. Piękne puchary i medale dla sportowców startujących we wszystkich czterech turniejowych kategoriach przekazał nam Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Departament Edukacji, Sportu i Turystyki. Tradycyjnie, nikt z Turnieju nie wyjechał z pustymi rękami. Wszyscy zawodnicy biorący udział w rozgrywkach otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz torby z upominkami. Oprócz typowo paintballowych gadżetów, zakupionych dzięki wsparciu Gminy Dziadkowice oraz najwierniejszego turniejowego sponsora firmie TurBike Serwis Rowerowy z Bielska Podlaskiego, były także książki i audiobooki od naszego ulubionego Wydawnictwa Od Deski Do Deski oraz pyszne herbatki i przyprawy od lokalnych firm z Korycin – Dary Natury i Ziołowy Zakątek.

Dziękujemy wszystkim Zawodnikom, Asystentom graczy na w wózkach, Sponsorom, Sędziom, Wolontariuszom, Mediom i wszystkim turniejowym Partnerom.

Szczególne ukłony należą się dla:

Marszałek Województwa Podlaskiego

Wójt Gminy Dziadkowice

Assassins-Arms Sklep Paintballowy

Od Deski Do Deski – Wydawnictwo Tomasza Sekielskiego

Ziołowy Zakątek

Dary Natury

TurBike  –  Serwis Rowerowy w Bielsku Podlaskim

Samo Jabłko

Masarnia Tradycyjna – Pietraszuk (Boćki)

EastSide Warriors – Drużyna Paintballowa

Trzecie OKO

PB Foto

Paintball w Polsce

PełnoAktywne Centrum Wolontariatu

Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie”

Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz

Artur Gnatowski –  turniejowy DJ

 

FOTO, MEDIA

Artykuł „Paintball na Wózkach”, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, nr 1140 z 20.06.2017

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowali: Trzecie OKO, Ewelina Proksa (Elevina) i nasza nadworna fotografka Kasia.

 

1 Komentarz:

  1. Pingback: Paintball na wózkach | Stowarzyszenie Centrum na Wschodzie

Dodaj komentarz